זמן צפייה ביוטיוב

זמן צפייה – הפרמטר הסודי של יוטיוב

(watch-time) זמן צפייה

בתיחלת ימי היוטיוב מספר הרשומים לערוץ וכמות ההקלקות היה הפרמטר החשוב ביותר להצלחה. עם הזמן האלגוריתם של יוטיוב השתכלל והפרמטר בשם "watch time" או "זמן צפייה" נהיה פרמטר מרכזי.

זמן צפייה הוא פרמטר שמודד כמה זמן גולשים צפו בסרטון שלכם וכמה זמן הם צפו בתכנים אחרים שלכם וכמה זמן הצלחתם לגרום לאותם גולשים להישאר בתוך יוטיוב עד שהם נטשו.

ככל שתגדילו את זמן הצפייה של הצופים כך יוטיוב יחבב יותר ויותר את הסרטונים שלכם, כמובן שיש עוד דברים שמשפיעים אבל "זמן צפייה" משחק כרגע דמות די מרכזית ביוטיוב.

שאלה:
יש ערוצים עם מאות אלפי רשומים, חלק ניקר מהסירטונים שלהם מקבל מספר מועט ביותר של צפיות. איך זה יתכן?

תשובה:
מאוד פשוט, ערוצים אלו בעבר יצרו תכנים מעולים משכה צופים רבים להתעניין ולעקוב אחרי הערוץ, עם הזמן הערוץ הפסיקה לייצר תכנים איכותיות מסיבות כאלו ואחרים, כתוצאה רבים הפסיקו לצפות בסרטונים של אותם ערוצים, יוטיוב הפסיקה לחבב את אותם סרטונים ואת אותם ערוצים, ופחות ופחות לפרסם את הסרטונים ברחבי יוטיוב, הם קיבלו פחות חשיפה = פחות צפיות.

[אינפוגרפיק בקרוב]

קישורים רלוונטיים:

 

יוטיוב הודיע על החשיבות הפרמטר "זמן צפייה" בכמה מקומות בודדים:
צירפתי כאן כמה צילומי מסך ממסמך שנקרא "Playbook For Brads" שמנחה יוצרים איך לייצר ערוץ מצליח למותגים:

whachtime.jpg

טיפ: הימנעו מיצירת כותרות שקריות שגורמים לגולשים ללחוץ אליהם. מעשים אלו יגרמו לצופים לעזוב את הסרטונים שלכם לאחר כמה שניות בודדות, וישפיע קשות על "זמן הצפייה של הסרטונים שלכם".

whachtime2.jpg

טיפ: יכול להיות שתרצו לספק במהלך הסרטון קישורים רלוונטיים מחוץ ליוטיוב לצופים, שימו לב זה יכול להשפיע על זמן הצפייה.

סרטונים עם זמן צפייה נמוך יופיע פחות בתוצאות החיפוש.

Screenshot_7.jpg

פלייליסטים אוזרים לאסוף, לסדר ולפרסם מספר סרטונים יחד. זה מגדיל זמן צפייה ומייצר עוד נכס שיופיע בתוצאות החיפוש ובאזור המומלצים. תוכלו להכין פלייליסטים מהסרטונים שלכם או מסרטונים שלא שייכים לכם או ערבוב.

Screenshot_6.jpg

"כשרלוונטי, השתמשו ב annotations לפתיחת חלון חדש. היזהרו! אל תיקחו את הצופים מצפייה מדי מהר."

גם ב Creaters Playbook Version 3 (הגירסה הקודמת לפלייבוק) מוזכר לא מעט פעמים הנושא של "זמן צפייה".

Screenshot 2016-12-26 at 2.34.47 PM.png

“פוקוס חדש על זמן צפייה ואינטראקציה עם הקהל

כמות הצפיות על סרטון אומר כמה אנשים צפו באותה סרטון, אבל כמות הצפיות לא מספר את כל הסיפור. במרץ 2012 יוטיוב עברה לעקוב ולחבב את זמן הצפייה. עכשיו, אנחנו מחבבים סרטונים שגורמים לצופים לצופים להיות מעורבים, הפוך מסרטונים שקריים שרק רוצים קליקים (קליקביט). אז, איך אתם מסייעים לקהל שלכם בעולם החדש הזה של זמן צפייה? כיוצרים, המשיכו לעשות מה שאתם יודעים לעשות הכי טוב – יצרו תוכן שגורם לאנשים להמשיך לצפות. עדיין לא בטוחים שאתם מוכנים? הוספנו …."

בהסבר של יוטיוב על אופטמזציה לזמן צפייה :

  • ייצרו אינטרו התחלתי מעניין עם המותג שלכם

  • הנחו את הצופים שלכם לצפות בעוד תכנים שלכם ביוטיוב, annotations או קישורים באזור התיאור, הימנעו מלשלוח את הצופים שלכם מחוץ ליותר כמה שיותר. (יוטיוב רוצה שתשאירו את הגולשים כמה שיותר בתוך הפלטפורמה של יוטיוב).

  • עודדו אינטראקציות באזור התגובות, אל תשכחו להגיב חזרה

  • ייצרו תכנים על בסיס לוח זמנים קבוע

  • ייצרו תכנים ארוכים אייכותיים

Screenshot 2016-12-26 at 3.29.39 PM.png

תוכלו לראות בתמונה, שהתוצאות הראשונות הם מדריכים ארוכים אייכותים וזמן הצפייה הוא די ארוך.

  • עבדו לייצר רשימת רשומים לערוץ, רשומים אלו הם האוהדים החזקים של הערוץ ויבואו שוב ושוב להגדיל את זמן הצפייה.

Screenshot 2016-12-05 at 9.32.12 PM.png

זה צילום מסך של אנשים שהשאירו תגובות על סרטון אחר, "תרשמו לערוץ שלי ואני ירשם חזרה אליך", נכנסתי לאחד מהערוצים שמנסה להשיג עוד רשומים בפילוח לא אמיתי, יש לאותו ערוץ עשרות אלפי רשומים אבל כמות הצפיות שיש לו על כל סרטון שואף ל-0, איך זה יכול להיות?

הרשומים שנרשמו לערוץ שלו, לא נרשמו בגלל שהם התעניינו בערוץ שלו אלא מתוך אינטרס לקבל רישום חזרה. רשומים כאלו יכולים רק להזיק לערוץ שלכם, היזהרו מלעשות פילוח קהל שלא מעוניין בתכנים שלכם.