נשים מעצימות נשים בוידאו באינטרנט

פרסום שמעצים נשים יותר אפקטיבי מפרסום שמחליש אותם

פרסומות ממומנות שמעצימות את הדמות הנשית מצליחים יותר במספר הצפיות, שיתופים ותגובות. בנוסף פרסומות אלו נזכרות אצל הצופים…איך מותגים מנצלים עובדות אלו לטובתם?

מטאל (Mattel) הציגה את בובת הברבי הראשון לעולם בשנת 1959, עם המשפט הקצר
"I'll make believe that I am you"
שפירושו ״אני מאמינה שאני זאת דמות הברבי״

כמו שראיתם בסרטון למעלה, הבובות ברבי מוצגות בתלבושות אפנתיות שונות, מגדי ים ועד לשמלת כלה. הפרסומת הזאת, מתמצת את הדמות הנשי שהופיעו שוב ושוב בפרסומות של פעם, הנשים היו מוצגים כדוגמניות או אימהות.

 

נשים בגלאי 18-35 יחשבו פי 2 יותר על מותג שמעצימה בתוך הפרסומות שלהם

לאחרונה כמה מותגים החליטו להיות אמיצים בשטח הפרסום הנשי ע״י שבירת סטראוטיפים ישנים,הפרסומות החדשים בשטח הפרסום מעצימות את הדמות נשים עם מסרים חזקים על היכולות הגבוהים והביצועיים של בנות ונשים. בשנה האחרונה, הפרסומות שנצפו בהם הכי הרבה היו פרסומות שהעצימו דמויות – אנשים החליטו לצפות בפרסומות אלו. הסרטונים ה״מחלישים״ שהיו הכי פופולאריים בשנה האחרונה קיבלו סיכוי של שתיים וחצי גבוה יותר לקבלת "דילוג". הסיכוי לקבל שיתופים תגובות ונרשמים לערוץ היה גבוה ב80% בסרטונים מעצימים, בסרטונים אלו לא רק נספר מספר גבוה של הופעות אלא סרטונים אלו ייצרו הופעות שהשפיעו והשאירו רושם.

תוכלו כאן לצפות בכמה קמפיינים מובילים מעצימים של אולוויז #LikeAGirl

 

ושל נייק #BetterForIt

אם סרטונים מעצימים הם כל כך חזקים בשטח הפרסום, למה אנחנו רק מתחילים לראות אותם עכשיו?
1. 
הרבה נשים לאחרונה התחילו לפרסם לנשים אחרות

2. הכוח של הרשתות החברתיות

הרשתות נותנים לנשים קול והזדמנות להלחם חזרה, היו לא מעט קמפיינים שקבלו תגובות שליליות מנשים וגברים #WomenNotObjects ו #NotBuyingIt (#נשים_לא_אובייקטים ו #לא_קונים), שגרמו לאובדן וחרם על מותגים שפרסמו תכנים שמבוססים על מיניות ניצול וקדומה.

יוטיוב משחק גם חלק חשוב ברשתות החברתיות, אפשר לראות בברור באזור התגובות – אנשים לוקחים את הזמן לכתוב ולהתערב. יוטיוב גם לאחרונה איפשר עוד כמה פיצ'רים כמו להדביק תגובה לאזור העליון של התגובות, אזור ה"קהילה" שגורם ליותר מעורבות על הפלטפורמה של יוטיוב ושיחות קבוצתיות שהיוצרים יכולים לנהל עם האוהדים.

הבארבי של מטאל הושפע מהזרם החדש והתחיל לקבל דמות חדש בקמפיין
"Imagine the Possibilities"
בנות מרצות באקדמיה מטפלות בבעלי חיים, נשות עסקים, הם מדמיינים את העתיד שלהם עם הבובות הברבי…

המסר המיושן לא השתנה ("I'll make believe that I am you"), שהם יהיו כמו הדמות הברבי בעתיד, אבל הרעיונות השתנו – מרצות באקדמיה מטפלות בבעלי חיים, נשות עסקים – במקום אימהות ודוגמניות. מבוסס מהמאמר של גוגל