איך PewDiePie הצליח לגרגד 52 מליון רשומים לערוץ האישי?

PewDiePie

פיודיפאי (PewDiePie) הינו ערוץ עם כמות הגדול ביותר של עוקבים רשומים, נכון ליום זה יש לו 52 מליון subcribers. השם האמיתי של פיודיפאי הינו Felix Kjellberg ,Felix Kjellberg קרא לערוץ שלו בשם פיודיפאי, והמעריצים שלו מכירים אותו בשם "פיודיפאי". פיודיפאי ידוע כיוטיובר מאוד פופולרי בעולם הגיימינג. רוב הסרטונים שלו הם הסרטה של התגובות שלו תוך כדאי שהוא משחק משחקי מחשב ומשחקי וידאו.
הפופלאריות של הערוץ והסרטונים מכניסה לו מליוני דולרים בשנה על הסרטונים שהוא מעלה ליוטיוב.

איך זה היתכן?

סרטוני יוטיוב פופלאריים רבים היו כבר וגם כוכבי יוטיוב שתפסו תשומת לב רחב לפני שפיודיפאי בכלל התחיללהעלות סרטונים ליוטיוב. איך פיודיפאי הגיע לטופ של המיינסטרים מהתחלה מאוחרת

 

ילדותו של פיודיפאי

פיודיפאי נולד וגדל בשבדיה, שפת אם שלו היא שוודית, והוא יודע לדבר גם ב צרפתית ואנגלית. הסרטונים שלו נעשים לרוב באנגלית במבטה שבדי. אוהדים רבים מתים על המבטא השבדי ועל האנגלית הלא מושלמת וחילטורים שהוא מחרבש מדי פעם. המבטא המשונה מבליט את עצמו מגיימרים אמריקאים רגילים

 

מלך משחקי המחשב ומשחקי הוידאו

לפי הנתונים של יוטיוב, קטגוריית הסרטונים שניצפים בהם הכי הרבה ביוטיוב הם סרטוני מוסיקה (music videos ולאחר מכן הם סרטוני גיימרים שמשחקים משחקי מחשב ומשחקי וידאו. יש סיכוי גדול שאתם לא עוקבים אחרי סרטוני גיימרים, אבל אל תתפלאו עם חלק מהרוצים הכי פופלאריים הם של גיימרים. ופיודיפאי במקרה שלנו עומד בראש הפרמידה של הערוצים של משחקי המחשב ומשחקי הוידאו.

הדבר הבא של משחקי מחשב ומשחקי וידאו הינו הוספת מציאות מדומה למשחקים עם משקפי VR, לאט לאט מתפתח ותופס תאוצה וכמובן שפיודיפאי גם שם.
פרשנות משחקי וידאו לבידור יומי.

פיודיפאי משלב הומור ורגש בצורה משעשת ויצירתית בסרטונים שלו, קהל הגיימרים הרחב משחק את אותם משחקים שפיודיפאי משחק, הוא משחק עם טוויסט שמושך רבים עם לב ורגש לראות איך הוא משחק ומתמודד עם עולם המשחק.

 

סוגים שונים של תכנים

פיודיפאי לא רק מסריט את עצמו משחק משחקי מחשב ווידאו הוא גם מייצר מגוון רחב של תכנים, כולל שידורים בלייב, סרטוני תגובות, סרטוני הערות מרושעות, סירטוני משחקי קופסא, משחקים שאוהדים בוחרים, צילומי וידאו של שת"פים וסתם כל מני דברים שבא לו לייצר.

 

רגשות אמיתיים

אנשים רבים מייצרים סרטונים רק בכדאי לנסות להרוויח כסף בצורות שונות שיוטיוב מתגמלת על סרטונים שיש להם צפיות רבים. רבים מאותם אנשים שמעלים סרטונים נופלים בדרך לתהילה ולא מצליחים למשוך צומת לב של קהל רחב כי אין להם באמת איזשהו תשוקה או התלהבות שבאמת שורפת אותם מבפנים בשביל יצירת הסרטונים. פיודיפאי התחיל לייצר סרטונים בכייף שלו בלי שום מטרה להיות סלב יוטיוב יום אחד או להרוויח כסף, בכייף שלו הוא החליט להסריט את עצמו תוך כדאי שהוא משחק משחקי מחשב בשביל לבדר אנשים אחרים. מהסרטונים הראשונים של פיודיפאי, פיודיפאי מציג את הרגשות האמיתיים שלו: לפעמיים הוא שמח לפעמיים הוא עצוב לפעמיים הוא כועס ולפעמיים הוא מפוחד. הרגשות שהוא מביע לפעמים מוגזמים אבל האוהדים אוהבים את זה כי הוא מציג את עצמו ומשדר אמיתיות.

 

סרטונים משודרים על לו"ז מסודר קבוע

כמו כל תוכנית טלויזה נורמאלית שמשודרת על בסיס לו"ז מסודר, גם יוטיוברים שרוצים להישאר רלוונטי לצופ שלהם חייבים להעלות כל הזמן תכנים חדשים וכמובן על בסיס לו"ז מסודר, שהצופים יוכלו לדעת מתי לחפש את ולמצוא את התכנים החדשים שמשוחררים לקהל הרחב. פיודיפאי מצטיין בהעלאת מאוד תכנים רבים מעניינים חדשים על בסיס יומי, בשבע שנים האחרונות פיודיפאי העלה סרטון כל יום ויום ולפעמים הוא מעלה שתיים ביום אם יש לו מספיק תוכן להלעה.

תמונות ממוזערות שמושכים סקרנות

התמונות הממוזערות (thumbnails) שמציגים את הסרטונים של פיודיפאי משדרים סקרנות רבה לגולש ללחוץ אליהם בשביל לראות את הסרטון. פיודיפאי לרוב שם תמונות של הבעות פנים שונות וצבעים חזקים על תמונות המוזערות שיבלטו מבין הסרטונים האחרים, וכך הוא גם מושך קהלים אחרים שאינם מכירים אותו עדיין. הכנתי כאן מדריך מקיף שמסביר איך להכין תמונות ממוזערות עם הדגשים שפיודיפאי מוודא להכניס לשלו.

 

תקשורת עם קהילת הצופים

פיודיפאי מקדיש זמן ניכר לפתוח מכתבים של מעריצים שנשלחים אליו, קורא ציוצים של אוהדים, ומייצר סרטוני "שאלות ותשובות" שהוא עונה לשאלות של אוהדים ששואלים אותו שאלות מעניינות. פיודיפאי גם שומר על נאמנות של המעריצים שלו לערוץ כשהוא מפנה ישירות לאוהדים ונותן להם כינוים אישיים כמו " bros" (אחים).

 

נתוני אנליטיקס

יש לפיודפי נתוני אנליטיקס מאוד גדולים, בגלל שהוא מעלה כל יום סרטון אחד לפחות ואותם סרטונים מושפעים ממשתמשים וקהלים גדולים. בגלל שיש לפיודיפאי נתונים שאין לערוצים אחרים הוא מציג חלק מהנתונים הללו בסרטונים ומושך עוד קהלים שמתעניינים בעדכונים שיש באלגוריתם/אנליטיקס של יוטיוב. תוכלו לצפות באחד מסרטוני האנליטיקס שלו כאן

 

האלגוריתם של יוטיוב

כמפותחים את הדף הבית של יוטיוב מוצגת לגולשים תוצאות שונות על בסיס האלגוריתם  של יוטיוב. אחד הפרמטרים שהאלגוריטם מחשבהיא מיקום הגולש ושפת הסרטון, האלגוריתם יציג לנו תוצאות וידאו בהעדפה לסרטונים מקומיים והשפות שאנחנו צופים בהם. פיודיפאי העלה את הסרטונים הראשונים שלו בשוודיה והם היו בשפת האנגלית, כך האלגוריתם של יוטיוב גם הציג לגולשים מקומיים את הסרטונים שלו וגם הציג את הסרטונים שלו בתוצאות של גולשים שצופים בשפת האנגלית. בתקופה מאוחר יותר פיודיפאי עבר לאיטליה וזה נתן לו עוד דחיפה להציג לגולשים המקומיים את הסרטונים.

עוד פרמטר סודי שמחושב באלגוריתם של יוטיוב הוא "זמן הצפייה", הרבה מאוד מהסרטונים של פיודיפאי בממוצעה מגיעים ל 10-20 דקות (כמו שהזכרתי קודם במאמר) וכל סרטון מקבל צפיות לא מעטות וכתוצאה האלגוריתם של יוטיוב מחבב סרטונים ארוכים אייכותיות.

 

קמפיין גיוס המונים

פיודיפאי עלה למקום ראשון עם מספר הרשומים הגבוה ביותר ביוטיוב ממקום השני, ואז הוא יצר קמפיין גיוס המונים שכל הכסף שלה הולכת לעמותה של צדקה. העמותה מספקת ל125 מליון ילדים מסביב לעולם בית ספר אוכל בגדים סמיכות ומקום לישון. פיודיפאי הרים את כל הקמפיין ועמד מאחוריו וכתוצאה קהל רחב של אנשים נרשמו גם הם לערוץ של פיודיפאי על מעשיו וטוב ליבו.

תוכן לא נקי

הרבה מהתכנים שמוצגים בסרטונים של פיודיפאי הם: עלימים,גסים,קללות, במילים אחרות "תוכן לא כשר למהדרין". בורא העולם ברא את הטוב ואת הרע וגם נתן בחירה חופשית לבחור בין הטוב לרע. הרבה אנשים בוחרלצפות דווקהבתכנים כאלו… הם יכולים למצוא אותם אצל פיודיפאי. (אפשר להסתכל כמה דקות וללמוד מהדמות שעומד מאחורי הערוץ ואיך הוא מצליח למשוך תשומת לב של כל כך הרבה אנשים, אבל מעבר לזה לא הייתי משקיע את זמני היקר בצפייה בתכנים כאלו שלא תואמים את הערכים הבסיסים של בני אדם ויהודים בפרט.