כמה יוטיוברים מרוויחים על 2000 צפיות

איך ערוצים פופולאריים ביוטיוב מרוויחים כסף?

איך ערוצי יוטיוב מתפרנסים או כמה יוטיוברים מרוויחים על 1,000 צפיות?

אין תשובה חד משמעית לסכום המדוייק שכל יוטיובר מרוויח על הסרטונים שלו, בלי שהם יפרסמו את הסכומים, אבל אפשר להעריך כמה כל יוטיובר מרוויח, לפי הדרכים השונות שיוטיוברים יכולים להרוויח כסף בעולם הוידאו, שיווק ויצירה.

 

פרסומות של Google AdSense

ברגע שהערוץ שלכם רשום כpartner והערוץ מחובר ל AdSense, לא משנה כמה צפיות יש לכם בערוץ, אם אתם מייצרים תוכן איכותי מקורי ששווה צפייה, תקבלו על כך תשלום.

איך זה עובד? אחרי שחיברתם את הערןץ היוטיוב לחשבון ה AdSense, גוגל יפרסמו פרסומות על הסרטונים שלכם וליד הסרטונים שלכם. וישלם לכם לפי שווי ה (CPM) 1000 חשיפות של מודעות ממומנות על הסרטונים. לדוגמה: 1000 חשיפות (CMP) שווה 1$ אז 1000 חשיפות של מודעות ממומנות על הסרטונים שלכם יהיה לכם רווח של 1$.

מחיר CPM מתחיל ב 0.1$ ויכול לעבור את ה 10$, הכל תלוי בקטגוריה של הסרטונים והתחרות שיש באותה קטגוריה. גוגל מדווח שה CPM הממוצע הוא 7.6$.
חישוב מתמטי

בוא נגיד שיש לכם מזל טוב וה CPM הוא 8$ אז
1,000 חשיפות 8.0$10,000 חשיפות 80.0$100,000 חשיפות 800.0$1,000,000 חשיפות 8000.0$10,000,000 חשיפות 80,000.0$100,000,000 חשיפות 800,000.0$1,000,000,000 חשיפות 8,000,000.0$
יש לכם 4000 צפיות על הסרטונים שלכם ועדיין ראיתם שקל?
ברגע שתגיעו ל 100$ בחשבון הויותר תוכלו לקבל מ AdSense את התשלום.

 

כדאי לכלול בתוך החישובים המתמטיים עוד כמה פרמטרים:

  • גוגל/אדסנס לוקח 32% מהרווחים לעצמו ומשאיר לכם רק 68% מהנתח הסופי

  • זמן צפייה בפרסומת – יש פרסומות שתקבלו אליהם תשלום רק ברגע שהגולש צפה בכמות זמן מסויים. יש פרסומות שמפרסם משלם רק עם הגולש צפה ב 30 שניות ומעלה של הסרטון – באותם פרסומות תקבלו גם אתם תשלום רק אם הגולש צפה ב30 שניות מהפרסומת אות יותר.

  • לא בכל צפייה יפורסם פרסומת. אדסנס מפרסם לפי שיקול דעתו ופועל גם לפי האלגוריתם של גוגל. יש מצבים שלא יופיע בכלל פרסומות, למה? כי כך גוגל רצה.

  • מספר רב של גולשים משתמשים בתוסף חוסם פרסומות או adblock, לא יופיע פרסומות למשתמשים אלו גם על הסרטונים שלכם – שום חסיפות לא יספרו.

  • יוטיוב רוצה סרטונים שגורמים מעורבות, ככל שיהיה לערוץ ולסרטונים יותר מעורבות יהיה מחיר ל CPM גבוהה בהרבה מערוצים וסרטנים שאין בהם מעורבות, יוטיוב רוצה שהצופים יהיו כמה שיותר אקטיבים וילחצו על הפרסומות, מעבר להתעניינות הפסיבית של צפייה בסרטונים.

  • לפי הסטיסטיקות של יוטיוב חצי מהגולשים ביוטיוב מגיעים דרך המובייל, אי אפשר לחסום פרסומות במובייל. אם יש לכם יותר גולשים שגולשים מהמובייל יהיה לכם יותר חסיפות במובייל.

 

חסויות של מוצרים חברות ושירותים

חברות רבות משלמים כסף ליוטוברים פופולריים שיקדמו את המוצרים שלהם. החברות רוצים לייצר מודעות (awareness) על המוצרים שלהם + לערוצי יוטיוב יש קהלים גדולים = היוטיוברים חושפים את המוצרים, בתמורה מקבלים תשלום מהחברות.

דוגמה טובה לחסויות בתוך סרטונים: מדריכי איפור ומייק אפ של יוטיובריות. מאחורי הקלעים של מדריכים אלו עומדים משווקים ענקים. כמה יוטיובריות מאוד פופולריות בתחום האיפור והמייק אפ : Michelle Phan, Zoella, Burr

היתרונות שיש לפרסום עם יוטיובר מאשר פרסום בטלוויזיה – סרטונים של יוטיוברים מאוד אישיים, התוכן עדכני ולא מחייב צפייה, יותר קל להכניס חסות למקום שהצופים מרגישים בנוח ולא דוחפים להם פרסום בכוח.

 

שימוש ב Patreon

Patreon הינה אתר תמיכה המונים ליוצרים, יוצרי סרטונים ביוטיוב מוסיקאים ואמנים. האתר מאפשר למשתמשים לתרום כל סכום שירצו לטובת תוכן העתידי של אומן על בסיס חודשי (הוראת קבע). האמנים יכולים לייצר יותר תוכן ותוכן יותר איכותי עם התקציב מהתומכים. יש אמנים שמעניקים לתומכים תוכן מיוחד/צ'ופרים כמו כרטיסים להופעות.
יוטוברים רבים מרווחים הרבה יותר כסף דרך Patreon לעומת התשלום שהם מקבלים מאדסנס (AdSense).

 

שיווק שותפים (Affiliate marketing)

בעל מוצר יכול לקדם מכירות בדרכים שונות, אחד מהדרכים בעולם האינטרנטי נקרא "שיווק שותפים" בעל מוצר נעזר בשותפים בכדאי לגייס עוד מכירות למוצר. השותפים מקבלים עמלה על כל פעולה או מכירה שמבצע לקוח פוטנציאלי.

תשימו לב בפעם הבא שאתם צופים בסרטון פופולרי שמציג מוצר מסוים, מתחת לאתה סרטון "באזור התיאור" יופיע קישורים שמפנים למוצרים, קישורים אלו הם מיוחדים ועוקבים אחרי כמות הרכישות שיתבצעו דרכם. היוטיובר יקבל עמלה לפי מה שסוכם על רכישות עם בעל המוצר.

דוגמה מהשטח: יוטוברית להדרכות איפור ומייק אפ, מייצרת סרטון וירלית על מוצר חדש שיצא לשוק, אותה סרטון קיבל 1,000,000 צפיות, מתחת לסרטון "באזור התיאור" היוטיוברית שמה קישור של שיווק שותפים למוצר, אם 0.1% מהצופים ירכשו את המוצר החדש שעולה 100$, אז נתבצע 1,000 רכישות.

1,000 X 100$ = 100,000$ סה"כ, ומסוכם שהיוטיוברית מקבלת 10% עמלה מהסכום הסופי שזה בעצם 10,000$. היוטיוברית הרוויחה 10 אלף דולר על קידום המוצר בשיווק שותפים.

 

כתיבת ספרים ויצירת מוצרים

יוטוברים רבים כותבים ספרים על נושאים שמעניינים את הקהלים שלהם, הרחבת אופקים על האישיויות שמנהלים את הערוץ או ההיסטוריה של הערוץ מדריכים וקדומה, מכירת ספרים מצרכן (יוטיובר) ללקוח יש רווחים די גדולים בגלל שאין שום שותף שלישי להליך המכירה. היוטיוברים יכולים לייצר גם מוצרים שמקדמים את המותג שלהם שהם יכולים גם למכור. כתבתי מדריך שלם על מכירת מוצרי מותג אישים דרך פלטפורמת יוטיוב – אמנים רבים מוכרים כרטיסים להופעות שלהם, כרטיסיות – מכירת מוצרים בכרטיסיות

 

מכירת מדיה

ערוץ נוסף להכנסה קלה, היא למכור מדיה שאתם מייצרים. יוטוברים רבים מייצרים תוכן עם מצלמות וציוד יקר, יש זכויות יוצרים על רוב התוכן המקורי שלהם שמועלה ליוטיוב, יוטיוברים יכולים למכור חלקים מסרטונים שלהם או חלקים של וידאו שאין להם בהם שימוש יותר, באתרי stock footage. וכך תקבלו תשלום על כל הורדה. : לבדוק אפילזציה

 

מכירת שירות בfivver

יוטוברים רבים, מתמקצעיים מאוד בתחומיים מסויימים שאנשים רבים לא. צילום וידאו, משחק מול מצלמה, עריכת וידאו, יצירת אפקטים. כל יוטובר יכול לספק את השירותים שלו באתרי שירות כמו Fiverr ועוד. בתחומים אלו של המדיה אנשים רבים מחפשים שרותים מאנשים מקצועיים מהשטח כמו יוטיוב, ויירצו מאוד להשתמש בשירותים שאתם מספקים.

 

כמה מרווחים יוטוברים שורה תחתונה?

1. תלוי כמה מהצופים משתמשים בתוסף AdBlock (חוסם פרסומות)
2. תלוי כמה זמן הצופים צפו בפרסומות הוידאו
3. תלוי כמה מהגולשים לחצו על הפרסומות
4. תלוי כמה סרטונים יהיו בחסות חברות חיצוניות וכמה הם ישלמו על הקידום
5. תלוי כמה המעריצים יתמכו באתר של מימון המונים כמו Patreon
6. תלוי אם כתבתם ספר וכמה ספרים מכרתם
7. תלוי אם יש לכם מוצרים אישיים וכמה אתם מוכרים על בסיס קבוע
8. תלוי כמה מדיה אם בכלל אתם מוכרי
9. תלוי מכירת שירותים באתר כמו Fiverr

 

אם אתם רוצים להיכנס לעולם היוטיוב בשביל להתפרנס, זה אפשרי בהחלט או להתפרנס חלקי מיוטיוב אם יש לכם באמת מה להציע לעולם ותשוקה אמיתית לנושא, אם ההתמקדות היחידה שיש לכם הוא פרנסה ביוטיוב– עדיף לכם לעבוד בחנות פיצה הקרובה.
מי שהקים ומתפעל ערוץ יוטיוב חזק לא ישקר ויגיד שזה אחד הדברים הכי טובים שהם היו רק יכולים לחלום אליו.
אם הגעתם להחלטה שאתם רוצים להקים ערוץ יוטיוב שיפרנס אותכם חלקי או שזה יהיה הפרנסה העיקרית – מאמר כתבתי איך מתחילים ערוץ יוטיוב.

"never put all of your eggs in one basket"