השניות הראשונות של כל סרטון הם ההוק או החכה

מזה הוק (Hook)? ואיך מייצרים הוק בוידאו?

הוק (חכה) Hook

מטרת ההוק הוא למשוך את הצופה לדבר הבא, ייצור גירוי למה שהולך לקרות, ייצור סקרנות מתמשכת.

איך דייגים דגים דגים-גדולים? הדייגים זורקים חכה עם דג קטן למים, הדגול הגדול טורף את הדג הקטן ועל הדרך ניתפס ע"י הדייג. הדג הקטן מדמה את המסר הראשוני שאתם מעבירים לצופים, אחרי שכבשתם את הקהל תוכלו להעביר להם את המסרים העיקרים שאתם רוצים להעביר בהמשך.

בצורה אידאלית ההוק צריכה לקראות כבר 15 שניות הראשונות (15 שניות הם מספיק זמן להעביר מסר ראשונה והוא למשוך את הצופה לדבר הבא).

 

איך עושים זאת בפועל?

1. שאלו שאלה שיגרום לצופים לחכות לקבל תשובה במהלך הסרטון

 

2. ספרו סיפורים:

  • הדרך הכי נפוצה לייצר הוק טוב, הוא בלספר סיפור, אנשים אוהבים לשמוע סיפורים, בכללי גם קל לבני אדםלהקשיב למשהו כשהוא מגיע כסיפור סיפורים. יש מצב שלא סמתם לב, אבל אתם, כן אתם! מספרים כל יום כמה סיפורים, לכן לא אמור להיות לכם איזשהו בעיה לספר לצופים סיפור.

  • סיפורים אישיים או סיפורים שקרו לאנשים שקרובים אליכם יכול לעניין מאוד את הצופים, במיוחד אם הם עוקבים אחרי הפעילויות שלכם ברשת. אחד הסיבות שסרטוני וולוגים מקבלים כזה חשיפה גבוהה – היא בגלל שיוטיוברים חושפים את החיים והסיפורים האישיים.

  • ספרו בתחילת הסרטון מה אתם הולכים לעביר לאורך הסרטון

  • אני מאמין שיש לכם חוש הומור כזה או אחר, ספרו בדיחה, אנשים אוהבים לחייך ולצחוק.

  • תמונות ממוזערות

 

3. תמונות ממוזערות והכותרות גורמים התעניינות וסקרנות, התחילו את הסיפור עם התמונות ממוזערות והכותרות עוד לפני שהגולשים התחילו לצפות בסרטון.

הספר "ממבט ראשון" של מלקולם גלדוול

ספר מעניין מאוד של מלקולם גלדוול שנקרא "ממבט ראשון", חלק גדול מהספר מסביר איך בני אדם מחליטים החלטות. בני אדם לרוב מחליטים החלטות על מידע חלקי בזמן מאוד קצר או שהם מחליטים החלטות על מידע מלא אבל הם לא מודעים לזה. תצטרכו לקרוא את הספר בכדאי להבין באמת על מה אני מדבר, אבל שורה תחתונה, הקהל יבחר לצפות בכל הסרטון שלכם ע"י הבחנה של כמה השניות התחלתיות של הסרטון. תצטרכו להעביר מסר בזמן קצר שיגרום להם להמשיך לצפות בתוכן שלכם ותפוס את הריכוז שלהם – בהצלחה :).