חפשו ביוטיוב משתחררים מציפורה

ניתוח והערות לקמפיין משתחררים מציפורה

קמפיין משתחררים מציפורה 

הקרן והיחידה להכוונת חיליים משוחררים, יצרה קמפיין סרטונים לאחרונה, בשם משתחררים מציפורה. להדגיש לחיליים משוחררים שהם יכולים למשוך את סכום הפקדון שהמדינה מעניקה להם, ב-5 שנים מאט השחרור. באחד הסיטואציות הבאות: קניית בית, חתונה, הכשרה מקצועית, פתיחת עסק או לימוד נהיגה ברכב פרטי. הקמפיין התבסס על סדרה של סרטונים שנקראים ״משתחררים מציפורה״. ציפורה בסרטונים  – מרצה לחיילים משוחררים ומזכירה להם למשוך את הפיקדון שלהם.

פרסום הקמפיין התבסס על שלטים שהיו מפוזרים בתחנות רכבת. על השלטים היה רשום באותיות גדולות: לסרטון המלא חפשו ביוטיוב ״משתחררים מציפורה״. המיקום של השלטים, לא סתם היה דווקא בתחנות הרכבת ברחבי הארץ, חיילים ואזרחים עוברים ברכבות מדי יום להגיע  למקומות שונים וכך הם יכולים להיות מודעים לקמפיין הסרטונים.

תוכלו לראות בתמונות כאן, תמונות שצילמתי עם האייפון, בתחנות רכבת:הקרן היחידה לחיילים משוחררים משתחררים מציפורהמשתחררים מציפורה שלט משתחררים מציפורה

מסר סמוי

מה שעומד מאחורי הסרטונים "הכיפים" הללו של הקרן והיחידה להכוונת חיליים משוחררים, הוא לעוררים אצל חיליים משוחררים את הרצון למשוך את הפיקדון שלהם ב-5 שנים הראשונות מהשחרור – לדחוף חיליים משוחררים לצאת מלגור עם ההורים ולקחת את המושכות ליידים על החיים באזרחות. המדינה תעזור עם סכום לא קטן שנקרא "פיקדון"  שיוכלו למשוך באחד מהמקרים שציינתי למעלה.

 

קידום בטויים במנועי החיפוש וקידום וידאו

ברגע שיש מספר רב של גולשים שמחפשים לאורך זמן ביטוי מדוייק ואותם גולשים לוחצים על אתר מסוים לביטוי המדויק שהם חיפשו בגוגל – אז אותו אתר יצוף לתוצאות הראשונות בגוגל כשמחפשים את אותו ביטוי (במקרה שלנו הביטוי המדויק לקמפיין הוא "משתחררים מציפורה" והאתר במקרה שלנו הוא הסרטונים ביוטיוב.

החיסרון לדעתי באסטרטגיית החיפוש של "משתחררים מציפורי", ברגע שמורידים את השלטים של "משתחררים מציפורה" מהתחנות רכבת, לא יהיה  שום מניע/ טריגר לאנשים לחפש את אותה ביטוי, זה סתם חבל, כי השקיעו מאות אלפי שקלים על קמפיין שמחזיק כמה חודשים בודדים וקידמו ביטוי "חד פעמי".לדעתי הם היו צריכים לפרסם על קמפיין השלטים מילות מפתח שכל משוחרר מחפש בין אם הוא ראה את השלט או לא ראה את השלט, וכך הם היו מקדמים את הקרן והיחידה להכוונת חיליים משוחררים לטווח ארוך.

תוכלו לראות מגוגל טרנדס שהתחילו כבר להוריד את השלטים בחלק מהתחנות הרכבת והחיפושים על הביטוי "משתחררים מציפורה" צונח.גוגל טרנדס בירידה על משתחררים מציפורה

ניצול מילות מפתח

לפני שנה ישבתי בהרצאה על שיווק, מאת קובי נעים בכנס של next case, ההרצאה היית על איך הם מכרנו 630 דירות ב 4 חודשים עם קמפיינים ממומנים. אחד מהדברים שהם עשו שממש אהבתי. 630 הדירות ויותר שהיו למכירה בכרמי גת, עלו שוב ושוב לכותרות בטלוויזיה, הוא (קובי) והחברה שלו ישבו ליד הטלוויזיה בשידורים ורשמו לעצמם את המילות מפתח שנאמרו בשידורים בטלוויזיה שוב ושב… ואז הם השתמשו במילים האלו לטובת הקמפיינים שלהם באינטרנט. הקמפיינים היו מטורגטים לקהל שצפה בטלוויזיה ורצה לקבל עוד מידע על קניית הדירות בכרמי גת.
לעינינו, קורס הפסיכומטרי onexone, עשה את אותו צעד שיווקי. לקח את מילת מפתח שהופיע על השלטים "משתחררים מציפורה" והשתמשה בה לטובת המודעות אדוורדס שלה.  "if you can't beat them join them", קשה מאוד להתחרות עם משרדי פרסום שיש להם תקציבים ענקיים, אבל אפשר לרכב על הגלים שהם מייצרים.

פרסומת של פסיכומטרי משתחררים מציפורימשתחררים מציפורה קמפיין אדוורדסאשמח לשמוע מה אתם חושבים על המאמר, וכל שאלה בעניין תרשמו בתגובות למטה.